| Elena_Carmen_1990_j2FR a întrebat:

Ma doare burta in partea dreapta de 3 zile. Nu ma doare incontinuu, dar ma doare. Pot rezista, adica pot sa stau in picioare, sa merg si altele. Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Carmen! Pot fii multe cauze, incepind de la banala apendicită care face ca durerea sa rezoneze in burtă, si pana la probleme cu colonul, sau rinichii, poate ai infectie urinară si in acest caz durerile pot rezona spre burtă si uneori spre spate mijloc, sau daca ai probleme cu intestinul gros, poate ai fost recent constipată, si nu ai reusit sa golesti tot intestinul gros cand ai mers la wc, durerile pot apărea la burtă, dar tu trebuie sa faci o ecografie, ca sa stii exact ce anume ai, si de unde vin durerile acelea, durerile au apărut brusc? S-au treptat? cand te doare mai tare? dimineata, seara, inainte sau după ce maninci, sau după un efort? Ce vârstă ai? sanatate multă.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi un inceput de apendicita.
Daca durerea persista, nu ezita sa consulti medicul.
O seara buna happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Mersi mult pentru fundă, ai reusit sa ajungi la doctor? Ce diagnostic ti a pus? Sănătate multa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fara un consult medical NU poti sti ce ai.
Google NU tine de doctor, TPU cu atat mai mult.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Salut. Cred ca ai apendicita.

| Elena_Carmen_1990_j2FR explică:

Nu avem nimic, acum sunt bine si va multumesc ca m-ati ajutat.