| kidaa a întrebat:

Ma doare burta! sar puteea sa am apendicita? ma doare in pentru dreapta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rihanna18 a răspuns:

Probabil...

Mai bine consulti un doctorwinking

Si cat mai repede ca sa nu fie prea tarziu...Se poate agravawinking
Bafta!

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pe site-ul urmator gasesti informatii despre simptomele apendicitei:
http://www.emedonline.ro/afectiuni/view.article.php/c8/15/p2

Multa sanatate

| alexgogo a răspuns:

Helo, o sa iti scriu ce am simtit eu.

Prima zi, durerea a fost suportabila, cu ajutorul calmantelor (nurofen, etc). Apoi nu am putut sa dorm, si a doua zi abia puteam sa ma misc sau sa vorbesc.

Cel mai bine treci pe la medicul de familie din timp, nu cum am fost eu. in ultima clipa happy

| oAnna a răspuns:

Dupa cate stiu, ea se afla in partea stanga, este vorba de altceva dar nu imi dau seama

| marilena04 a răspuns:

Stiu pe cineva care a fost operat de apendicita.nu cred ca asta e problema caci ar trebui sa te doara ft tare piciorul drept si sa ai stari de voma.cred ca poate fi altceva ori pur si simplu o durere. cel mai bine e sa te duci la un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la doctor sa iti faci un control si de acolo te descurci

| Maddelle a răspuns:

Stai intinsa in pat si indoaie piciorul drept spre piept, daca te inteapa in partea dreapta e foarte probabil sa fie apendicita.