| bogdan1004 a întrebat:

Ma doare capul când tușesc, menționez ca am o raceala supărătoare. Ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca era o tumoare, acum nu erai aici tastand ci la spital laughing. Relax, nu pare nimic grav.

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa vorbesti c u mama ta si apoi sa faci un control medical!
O seara buna happy

| WaterDrop a răspuns:

Pare sa fie o incordare musculara cauzata de tusitul repetat. Dispare cu timpul.Ia un antinevralgic cu paracetamol si vezi daca merge.Consulta un doctor daca se mentine.

| bogdan1004 explică (pentru WaterDrop):

Sa fie oare incordare musculara de la tusit deoarece de 2 saptamani tusesc?!

| WaterDrop a răspuns (pentru bogdan1004):

Se poate. Uite, mergi la farmacie si ia o pastila de Mydocalm, daca nu ai nimic de pe lista lui de contraindicatii. Este un relaxant muscular. Vezi daca mai ai dupa ce l-ai luat. Costa 1 leu pastila sau ceva de genul, nu este scump.

| bogdan1004 explică (pentru WaterDrop):

Deci sa nu ma ingrijores ca poate e o tumoare sau mai stie eu ce nu?

| bogdan1004 explică (pentru WaterDrop):

Stiu,doar ca sunt mai speriat de spitale si nah si tu iti puneai poate asemenea intrebari

| bogdan1004 explică (pentru WaterDrop):

Si chestia ca ma ridic din pat si incepe durerea de cap ii tot de la raceala asta de 2 saptamani:?

| WaterDrop a răspuns (pentru bogdan1004):

Poate fi de la cum stai in pat, pe ce muschi apesi. Se poate si asta. Mai da-i timp, ia un relaxant muscular si respira adanc.

| bogdan1004 explică (pentru WaterDrop):

Deci sa nu imi fac grija ca ii nu stiu ce problema grava

| WaterDrop a răspuns (pentru bogdan1004):

Daca era o tumoare, acum nu erai aici tastand ci la spital laughing. Relax, nu pare nimic grav.

| Mihai03 a răspuns:

Simplu, mergi la doctor!