| lipstick a întrebat:

Ma doare capul dar nu in interior ci oasele. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Nu cred ca te dor oasele. Durerea e o perceptie a nervilor. Inflamatie, reumatism...Lichidul rezultat din inflamatie ''preseaza'' pe neuroni, daca nu gaseste o cale de iesire ( sinusuri - nas ). S-ar putea ca unele medicamente homeopate sa ''creeze'' o astfel de cale ( poate Drenor, poate Natrum Mur). Nu-ti recomand sa iei prea multe ca pot sa aiba si efecte secundare. La mine a functionat, dar nu stiu care din ele ca mi-a dat vreo 5...

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa fie reumatism? Depinde. Oricum fiind vorba de cap, nu-i de gluma. Du-te neaparat la un control medical. Incepe de la medicul de familie, el te va indruma unde e cazul si poate sa-ti dea si primele analize de facut.

cristian
| cristian a răspuns:

Poate este mai mult din cauza frigului.
De ce nu umbli acoperit la cap?