| LauraSofia456 a întrebat:

Mă doare capul foarte tare încă de dimineață de când m-am trezit m-a durut.Ce pot lua pentru dureri de cap? Am 21 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este cauza durerii de cap: migrena, insolatie, alcool, tesiune arteriala mare, indigestie, piatra la rinichi... ca toate dau dureri de cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Nurofen

| 1onur a răspuns:

Mergi la medic poate ai vreo alegorie ceva nu te juca cu sănătate boss.

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil nu ai băut suficientă apă.

| Cinic a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic! TPU nu iti poatr oferi sfaturi de natura medicala. Chiar daca userii sunt bine intentionati, ei nu pot sti precis conditia ta medicala si astfel iti pot face mai mult rau decat bine.