| MihaiPaleologu a întrebat:

Ma doare cerul gurii... ceva solutie antiseptica ce imi recomandati? Simt ca ma pisca, cred ca e o infectie locala... un nume de medicament ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Un nume: medicul tau!
Noi nu putem sti ce ai tu acolo.

| Amely21 a răspuns:

Bună.
Pana mergi la doctor( dacă te hotărâști până la urmă) poti sa iți dai cu glicerină in locul acela, sau sa clatesti cavitatea bucală cu apa calduță cu sare, sau o infuzie de mușețel.
Dar cel mai bine e sa mergi la doctor, sa stii sigur ce ai acolo si sa poti sta liniștitwinking oricum, poate trece repede. doar nu mai jena locul acel
Lasa sa se vindece singur

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Sare si otetul si sa spl

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amely21):

Ori sare, ori musetel? Asa, usturoiul e un antiinflamator excelent, dar sa nu cumva sa pateasca vreo nepatita. Depinde cam ce are.