| Irinairyna43 a întrebat:

Ma doare foarte rau capul am luat pastile dar nu trece.Ce altceva pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Yaesmin a răspuns:

O să îți treacă.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă autosugestia.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Peste 4h de la pastilele pe care le-ai luat acum, ia 1 g de Paracetamol şi 1 pastilă de Nurofen de 400 mg împreună. Cu multă apă.

Dacă nici cu asta nu trece, ia Solpadeină pastile efervescente de la farmacie. Dar numai după 4h de la ultimele pastile poți lua.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeadenisaCA a răspuns:

Este o migrenă, am și eu odată la vreo două săptămâni, durează de la câteva ore până la trei zile, in funcție de intensitatea migreinei, poți încerca cu comprese pentru a diminua durerea