| Ella2345 a întrebat:

Ma doare foarte tare capul, am luat un paracetamol pentru ca mi-a zis sotul meu. El lucreaza pe ambulanţă, e paramedic şi a zis să iau un paracetamol dar tot mă doare capul. Am baut ši un ceai dar nu îmi trece, ce pot face? Am uitat să menţionez că noaptea trecuta am dormit doar 4 ore pentru ca nu am putut dormi din cauza ca am baut 3 cafele ziua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Ia un nurofen mai bine, pentru durerea de cap. Altădată nu mai bea 3 cafele ziua, dacă nu ai activitate fizică intensă.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti racită mai bine iti facea el un masaj reflexo in talpi si te simeai mult mai bine decat sa iei pastile, multa sanatate ia un antinevralgic pentru durere de cap sau mergi la medic sa te consulte.

| Violleta2022 a răspuns:

Asculta-ti sotul si culca-te, ca aici nu avem medici sa-ti dea alte sfaturi.

| johnnny123 a răspuns:

Soțul tău e paramedic și tu ceri sfaturi medicale pe TPU?

| ioana748 a răspuns:

No comment

| Cipi1212 a răspuns:

Nu eu bine să bei trei cafele nici ziua nici noaptea. Mai ales dacă sunt tari.