| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare foarte tare capul mai ales la ceafa. oare sa fie din cauza ca sunt racita? Oare ce ar fi bine sa iau ca sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Analgezicele iti fac bine-nurofen, coldrex, paracetamol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi happychiar aveam nevoie de un raspuns rapid inainte de a ma duce la scoala -_-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare are ceva daca iau si paracetamol si nurofen? si daca pot sa le iau pe ambele cum trebuie sa le iau? amandoua deodata sau unul de dim si celalat apoi?batting eyelashes

| costymaximus a răspuns:

Nu e bine amestecate

daniela
| daniela a răspuns:

Raceala sau spondiloza cervicala

| Bacemi a răspuns:

Poate fi vorba de o spondiloza cervicala in cazul in care faci multa munca de birou. Daca nu e cazul, se poate sa fie din cauza racelii. Incearca sa iei coldrex. Sunt foarte bune.

| JeSa a răspuns:

Te poţi trata, luând "Coldrex" sau "Paracetamol"...totuşi e bine să faci şi o vizităwinking, până la medicul de familie.
Sănătate!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Paracetamol, Nurofen pentru raceala si gripa,, Fervex, Coldrex, ce ai in casa. Daca durerea persista e bine sa mergi la medicul de familie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pana ajungi la medicul de familie poti sa ei coldrex sau paracetamol sinus.

| 9999999999 a răspuns:

La fel am patit si eu si am fost la doctor si am facut o radiografie si m_ea dat giagnostic / spondiloza, asta de la raceala si stat prea mult pe scaun, calculator, birou, sofat... am luat tratament si acum nu mai am probleme incearca si tu

| zuzi a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa mergi la un medic daca aceste dureri persista. sanatate multa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la doctor poate suferi de ceva eu am avut menginta si tot asa ma durea

| luckyman a răspuns:

Poate fi o simpla raceala banala, un torticolis sau, putin probabil, o spondiloza cervicala. Ca tratament imediat, un paracetamol si un pliculet de nimesil, apoi, functie de evolutie...

| Cleona a răspuns:

Cred ca ai temperatura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te doare foarte tare tare du-te la doctor