| Pitic a întrebat:

Ma doare foarte tare jos in partea dreapta, madoare cand alerg sau fac vreo miscare brusca, ma inteapa.
ce poate fi thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cam ce au scris cei de sus, doar ca la apendicele inflamat exista un tip de exercitiu, cauta-l pe net si daca doare atunci sigur aceasta este problema.In schimb ar trebui sa ai ori constipatie ori diaree si sa amorteasca piciorul drept, ai ceva din toate acestea? nu te speria de operatie, e foarte usoara.mergi al doctor specialist dar inainte la medicul de familie care iti va da trimitere, sa nu uitam ca se pune mult prea usor diagnosticul de apendicita si multe persoane au fost operate aiurea; de multe ori si colonul da dureri foarte mari abdominale!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Apendicita! Du-te la medicul de familie, te va consulta si va decide daca e cazul sau nu sa te trimita la un chirurg. Sanatate!

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Cred ca apendicele...nu stiu sigurstraight face

| Sweete a răspuns:

Apendicita daca te doare si piciorul drept trebuie sa te duci urgent la doctor se poate agrava si poti chiar si sa mori du-te la doctor!

| Maddieeee a răspuns:

Apenticita. du`te la un doctor sa te controleze ca daca ai apendicita trebuie sa te operezi. FUNDAA?

| PlasticMoon a răspuns:

Poate fii apendicita thinking
zic nu stiu.cel mai bine ar fi sa mergi la un control happy
nu ti fie frica >:]

| illegal07 a răspuns:

E apendicita dar nu-ti fa grij ca si eu alerg cam 40 de min la 2 3 zile si ma inteapa si pe mine dar nawinking

| BuBuLoi21 a răspuns:

Apendicita. pentru un diagnostic sigur mergi mai bine la un medic