| AdelaAdela88888 a întrebat:

Mă doare foarte tare măseaua am fost la dentist şi a zis ca trebuie scoasa dar îmi e frica de accea injecţie cu anestezie ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Mergi acolo si nu iti fie frica si va fi ok!

| Mindfulness a răspuns:

Ii poate scoate nervul și să o plombeze, sau sa o reconstruiască. Nu doare. Poți lua Sedatif PC de la farmacie, sunt eficiente pentru emoții puternice

| NurseNico a răspuns:

Ramai cu durerea de masea daca ti-e frica. Apropo, durerea pe care o simti acum de la masea e mult mai nasoala decat injectia cu anestezic.