| TattoosPiercingsPlugs14 a întrebat:

Ma doare foarte tare spatele de la un timp si nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Punete pe pat si stai 20 de minute intinsa, daca trece si te simti mai bine inseamna ca inainte ai adoptat o pozitie proasta, daca durerea persista probabil s-a dislocat un os sau vreun muschi nu merge cum trebuie.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Probabil trebuie sa-ti vina menstruatia.Incearca un unguent pe baza de diclofenac sau boicil.
Bye!

| FlorenceVi a răspuns:

Da, pentru dureri lombare (presupun ca asta-i paretea care te supara) poti cere ajutorul unor pers apropiate. Masajul este cel mai indicat, rogi pe cineva sa te unga cu un ulei relaxant/ crema. Miscarea se face de jos in sus, si nu in acelasi loc. Crede-ma ca stiu ce-ti zic, vara trecuta am urmat cursuri de masaj pe plaja, iar acum ma bucur de o diploma si de banii pe care-i iau la sedinte happy.