| dydyyyy a întrebat:

Ma doare fosrte rau burta in partea de jos cred ca am racit foarte rau ca ma doare groaznic.
ce pot sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic.

| missbee a răspuns:

O sticlă cu apă călduță aplicată în zona dureroasă, în timp ce stai în pat în poziție ghemuit. Asta ca să nu iei pastile...
Încearcă un Nurofen Forte ca să îți calmeze durerea. În principiu, îmbracă-te cât poți de bine și poartă șosete groase, flaușate, chiar și când dormi.
O baie fierbinte cu sare de asemenea calmează durerea.

Totuși asigură-te că nu-s doar simptome premenstruale. În cazul ăsta, ia un No-spa.

Sănătate!

| Alynutzaaa a răspuns:

Pentru a calma durerea poti sa incalzesti un prosop sa o perna cu ajutorul calcatorului si sa te bagi sub plapula cu perna calda pusa pe zona care te doare! Sa stai la caldura! Si sa iei un nurofen!

Insa asta va stopa pentru un timp durerea, e nevoie sa consultzi un medic pentru a rezolva total problema!

| catalina_8997 a răspuns:

Comprese cu apa fierbinte pe locul unde te doare, si seara incearca sa stai cu picioarele in tot in apa fierbinte cu sare. cat despre pastile tb sa iei antibiotice...

| kleorys a răspuns:

Ceau, si eu sunt in situatia ta acum, dar mi am luat Nolicin, (eu iau 2 pe zi/pastile, ), trei zile trebuie neaparat sa iei, eu iau deja de 2 zile si nu ma mai doare! Insanatosire!

| Alkyda a răspuns:

Daca nu ai facut operatia de apendicita pana acum e posibil sa ai durerea asta din cauza ei mergi la un medicwinking.

| missbeatris a răspuns:

Buna si eu crede-ma ca am ceeasi prb ca si ata insa mama ma inv sa pun linghean sau cada am fiarta bine inteles in care poti sa stai cu sare(o sa se topeasca)stai cu picioarele si in fnd in apa cateva min si dupa ia-ti repede ceva in picioare si faci asta de mai multe ori pe zi la mine chiar merje sau supozitor(indometacin)dar nu cred ca vr asta cum vr tu deci... funda?

| cathy_3606 a răspuns:

Chesta cu apa calda este doar pentru calmarea dureri. Right? Trebuie sa mergi la medic pentru ca asa ceva nu trece cu apa calda si cu anti-inflamatoare.happy Iar daca durerile coboara in jos, spre picior atunci poate fi vorba de apendicita.

| ZuZGF_1730 a răspuns:

Incearca sa iti mangai burta cu mana in sensul acelor de ceasornic, sau puneti o sticla cu apa calda pe burta. Daca nu trece, mergi la doctor. Sper ca ti-am fost de folos happy.