| ioana3432B a întrebat:

Mă doare in creștetul capului de săptămâna trecută. Am avut și stări de rău, greață, îmi simt capul greu și am avut și stări de amețeală dar foarte ușoare. Am luat algocalmin dar îmi trece doar pe moment. Am crezut că din cauza ciclului menstrual este pentru că mi-a venit astăzi dar să fiu sinceră nu am mai avut un așa simptom de la ciclu până acum. O să merg la medicul de familie dar din păcate pot doar în Septembrie. În ultima vreme am avut stări de rău, oboseală, amețeli ușoare, am probleme și cu stomacul, și să fiu sinceră nu știu dacă să le dau importantă sau nu. Am 24 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Bea multă apa, aerisește incaperea in care stai. Daca ești fumatoare, fumeaza mai putin, chiar deloc dacă poți.Starile de greață pot fi da-te de durerea de cap. Poti incerca nurofen (forte) la nevoie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie maine sa te vada medicul de familie, pana in septembrie se agraveaza si poti murii, nu te juca cu sanatatea, unde esti de nu poti merge la medic? Este mai important sa aflii cauza decat sa stai acasa si sa pui intrebari pe TPU, aici nu sunt medici, nu te ajuta nimeni, medicii sunt in cabinete mergi maine la medic sa ti faca si analize sa vezi ce ai.

| RAY a răspuns:

Vezi sa nu fie menginita, fă-ți analizele de sânge, sensibilitate la lumina ai?

| sparklingqueen a răspuns:

Da le importanta! Cum sa te duci la doctor in septembrie daca simptomele persista? Inteleg unele situatii,poate n ai timp, bani sau alte probleme personale, dar sanatatea e pe primul loc! Chiar daca nu dai importanta, sunt multe bolii care sunt mortale, ca si meningita care omoara repede!

| MagdaaaaX a răspuns:

Ar putea fi o insolatie si trebuie sa mergi urgent la medic, este mortal.