| Anne2000 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta langa **** e sub burta. M-am gandit ca am racit la ovarul drept deoarece am umblat desculta si am stat cu fundul pe gresie care era rece si am umblat si imbracata foarte subtire. Dar m-am gandit si la apendicita, despre care ce sa va spun? N-am nici un simptom al acesteia, nu sunt palida, nu vomit, nu imi este greata, nu s-a umflat, nu s-a intarit. Dar e o durere enervanta si incomoda, parca mi se zbate ceva acolo. Mai ales cand ma enervez. Maine ma duc la medic dar totusi nu vreau sa ma trezesc cu internare si operatie, dati-mi un sfat. puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, Anne2000

La o hernie inghinala sau femurala nu te-ai gandit? Apendicita e mai sus.

O zi buna, sper sa-ti revii.

| Anne2000 explică (pentru AfroBelgianu):

U macar te-ai uitat ce simptome sunt la hernie? Doamne ce prost/a poti fi. laughing)

| AfroBelgianu a răspuns (pentru Anne2000):

Simptomele pot aparea oricand, daca nu ai habar, te rog tine-ti gura. Eu am incercat sa te ajut, iar tu dai dovada de comportament imatur + ca pe TPU nu se accepta prescurtatile de tipul "u".

| Anne2000 explică:

Mentionez ca nu mi-a venit menstruatia.