| Clairee a întrebat:

Ma doare in partea stanga sub burta si nu stiu de ce... Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi semnul unei anexite sau al unei afectiuni colonice. Ar fi bine sa te adresezi medicului daca durerea persista. http://www.i-medic.ro/......aca-stanga

| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că eşti fatăwinking

NU ai precizat dacă ai CM/menstruaţie şi, în caz afirmativ, în ce "perioadă" eşti acum...

Aceste dureri pot fi dureri de ovare ( în cazul acesta, ovarul stâng ) şi pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

Sau, durerea de ovare poate INDICA şi o anexită ( răceală/inflamaţie a ovarului )...

Ar fi INDICAT un control la medicul de familie şi acesta îţi va recomanda eventuale investigaţii suplimentare sau îţi va da Trimitere la medicul specialist!

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Sa fie vorba de ovar? Trebuie vorbit cu medicul de familie.Sanatate!

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Apendicele este in partea dreapta.
Daca durerea persista cel mai bine este sa consulti un medic

| DariaOana a răspuns:

Buna! In partea stanga sub burta este apendicele,deci daca nu l-ai scos, ar trebui sa ii faci o vizita domnului doctor pentru ca acest apendice ar putea sa fie cauza durerii, iar daca aceasta a fost deja scoasa, pot fi mai multi factori : ori te-ai lovit fara sa iti dai seama, ori te-a tras curentul..etc. Sper sa nu fie nimic grav.