| KiryuZero a întrebat:

Ma doare ingrozitor in gat si nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta(dar nu imi recomandati medicamente, ziceti-mi doar ce trebuie sa fac, Ex:trebuie sa bei o cana cu apa fierbinte)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

In mod normal iti recomandam sa mergi la medic pentru ca nu stim ce poti avea tu in gat. Daca te doare foarte rau e posibil sa ai nevoie de antibiotic. Daca nu faci febra insa poate iti trece cu tantum verde sau decasept.
Din remediile babesti care uneori functioneaza ar fi gargara cu apa cu sare.Multa sanate!

4 răspunsuri:
| filiblox a răspuns:

In general de fiecare data cand ma doare in gat, beau un ceai caldut si ma lasa. dupa ma apuca iarasi peste cateva ore si iarasi beau si asa se trece happy.

| MereVerziCuPuncteGri a răspuns:

Niste miere cred ca te-ar ajuta happy

| XxAngelVampireXx a răspuns:

Eu cred ca ar trebui s-a bei ceai

| kiribobo a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor! el e specialistul si iti poate spune exact.du-te pentru inceput la doctorul de familie si vezi ce zice.