| BruNNeTu a întrebat:

Ma doare maseaua de cateva zile bune iar durerea nu trecesad
Am luat Advil,Amoxacilina,Nurofen, Dentocalmin si tot degeaba Dentocalimnul imi amorteste pentru 10-15 min iar advilul imi trece imediat dar durerea reapare dupa ce mananc.crying numai stiu ce sa fac niste leacuri babesti. celui mai bun raspuns funda sad :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu mai ai ce sa faci cu leacurile babesti. Cred ca ai o inflamatie, chiar daca nu ti s-a umflat partea respectiva. Este posibil ca nervul maselei sa se fi inflamat si de aceea te doare.

Ar trebui sa faci o vizita la medic cat mai curand. Nu amana pentru ca nu e de joaca cu dintii. Iti va scoate nervul, nu te va durea si ai sa vezi ca va fi mai bine.
Daca nu te duci, durerea nu va trece si va deveni din ce in ce mai suparatoare.

Multa sanatate.
Pa.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Probabil ca ai si o infectie si nu mai merge doar cu antiiflamatoare, vei fi nevoit sa faci totusi o vizita la medic sa vada despre ce este vorba

| JohnSimon1983 a răspuns:

Iti recomand sa iei o lingura de bitter suedez (e din plante medicinale si il gasesti aproape in orice farmacie sau plafar) si sa tii peste locul dureros. O sa-ti treaca si mai mult ti se va vindeca si rana sau puroi daca ai la ea. Apoi dupe ce durerea trece, du-te repede la dentist sa ti-o plombeze. Sper sa te ajute acest raspuns.

| diannna38 a răspuns:

Pai dupa ce bei pastilele nu mai manca. Sa manci inainte de a bea pastilele. Pune vata cu spirt la masea si nu mai bea pastile din 10 in 10 minute ca ti se inbolnaveste ficatu si mori deci nu mai bea pastile beale di 4 in 4 ore sau pune apa rece sa ti se amorteasca eu am besica intr un loc unde nu am 2 masele si ma doare ingrozitor