| mihaitza_5454 a întrebat:

ma doare maseaua ingrozitor cred ca mi se face puroi.va rog ajutati-ma ma lasa doar cand tin apa rece in gura in rest nu, nici medicamentele nu ma ajuta. ajutor pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Am avut si eu problema asta prin iarna si pentru ca nu m-am dus la timp la stomatolog, mi-a colectat maseaua puroi si mi s-a umflat partea respectiva. A fost un chin pana sa mi-o vindece, a trebuit sa iau o perioada indelungata antibiotice pentru a reduce puroiul, plus ca m-a mustrat medicul ca nu m-am dus la timp, asa ca tot ce poti face este sa mergi la medicul dentist si iti rezolvi problema!

6 răspunsuri:
| crysty45 a răspuns:

Numa doctorul te poate ajuta pentru ca daca ai puroi tb neaparat sa te duci la doctor pentru ca se poate muri si din asa ceva.

| foxi a răspuns:

Mergi la dentist la urgenta! nu te chinui!

| NoMusicNoLife a răspuns:

Trebuie sa te duci urgent la dentist. numa el te poate ajuta. vezi poate ai o carie sau poate iti creste ceva acolo nu stiu du-te la dentist

succes!

fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| DoDo a răspuns:

Deci uite du-te cat mai repede la dentist si scoateti maseaua radacina maselei tale este ptrezita asa i s-a in tamplat si pietenei tale si imi poti da funda/

| Zenithf a răspuns:

Cum sa te ajutam? Du-te la stomatolog, ca ai facut pulpita si nici un calmant nu va face sa treaca durerea, in afara de morfina. Si stomatologul va vedea daca trebuie' sa-ti faca extractie sau iti scoate nervul. Daca are si coroana distrusa eu zic sa ti-o scoti mai bine, ca altfel trebuie sa-ti faca coroana si nu cred ca merita atata. thinking