| vaca_6483 a întrebat:

Ma doare maseaua si este ziua de paste. ce sa fac? nu merge cu ketonal, cu nimic. vreau leacuri sigure

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Nu precizezi dacă măseaua este cariată sau nu. Dacă este cariată încearcă să te speli pe dinţi şi după aceea cu o seringă bagă puţină apă oxigenată, las-o să acţioneze un minut, două şi scuipo, repetă de vreo două ori ca să scoţi resturile de măncare rămase acolo. Sau încearcă să pui puţină sare pe măseaua dureroasă sau un nurofen.