| Twilight_4065 a întrebat:

Ma doare sanul drept si am 9 ani.De ce ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StewartCassie a răspuns:

Buna. Este normal sa te doara pentru ca esti in crestere. Nu trebuie sa te sperii. O problema ar fi sa nu te doara din cauza cresterii, de aceea mai bine vorbesti si cu mama ta. P.S- Ai zis ca ai 9 ani, multi inainte! kiss

9 răspunsuri:
| mihai1999_5523 a răspuns:

Devi femeielaughing

| annkaa a răspuns:

Probabil incep sa iti creasca.:d

| Alyceee a răspuns:

Depinde ce fel de durere ai, insa e foarte posibil sa-ti creasca sanii.

| EmaS a răspuns:

Pentru ca este in crestere.Nu trebuie sa te sperii, asa este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerile de sani au mai multe cauze:avand in vedere varsta ta poate fi din cauza dereglarilor hormonale sau a dezvoltarii sanilor, deci nimic grav.Totusi investigheaza durerea si eventualele simptome adiacente.In cazul in care durerea devine insuportabila insotita de alte simptome ar trebui sa consulti un medic, el stie cel mai bine.
Sanatate!

| dariaxloreen a răspuns:

Te doare deoarece incepe sa-ti creasca asa am patit si eu si am crezut ca o sa ma doara pe veci.Dar sa nu te speri...este normal sa te doara ca este in crestere.

| klhkhjjhkhklhkjhkjh a răspuns:

E foarte normal. Incepi sa cresti, odata cu dezvoltarea ta apar si sanii si atunci cand te dor, inseamna ca iti cresc, ca are loc o dezvoltare. Si eu cand eram mica acum 9 ani, tot asa ma speriasem, dar mama mi-a zis ca este normal si ca pe parcurs, peste 2-3 ani, o sa devin o domnisoara. Stai calma, nu trebuie sa te sperii happy Cere-i sfatul in legatura cu asta si mamei tale, pentru ca ea stie cel mai bine.

| Loredana1990 a răspuns:

Te doare sanul pentru ca treci prin o perioada de crestere. In curand o sa te doara si celalalt san.

| diamondsele18 a răspuns:

Pentru ca iti creste sau ai o problema