| andreea_4728 a întrebat:

Ma doare stomacul... de vreo saptamana. ce am? e o durere continua. dau fundita la cel mai bun raspuns. stiu ca trebuie sa merg la medic, dar dupa parerea voastra ce am? am 16 ani. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dummi a răspuns:

S-ar putea sa ai o gastrita, sau enterita. Bea iaurt cu bifidobacterii, dar bea-l cald adica la temperatura camerii. Nu manca condimentat, prea fierbinte sau prea rece. Renunta la cola, dulciuri, fumat sau mancaruri grase, pana iti trece.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mai las-o usor cu dulciurile,sucurile acidulate, mananca mancare mai des, mai usor si cu gumele ca nici alea nu sunt bune. pune-te serios pe mancare poti avea un inceput de ulcer si nu e de joaca cu asa ceva

| helpu a răspuns:

Si pe mine ma durea stomacul acu` 2 ani. Era din cauza ca beam prea mult (alcool) si nu mancam mai deloc. Am avut gastrita. Si m`a durut si acu` 3 luni. Si am fost la un party si am baut un pahar de wisky si mi-a trecutlaughing. Cel mai bine ar fi sa te duci la medichappy. Sa iti faci niste analize :*

| Monica_1290 a răspuns:

Noi nu suntem doctori sa-ti spunem ce ai.

| bgp351 a răspuns:

Poate ai mancat ceva ce nu iti prieste. Sper sa iti treaca.