| Alinutaaaalina a întrebat:

Ma doare stomacul ingrozitor.Am mancat ce mananc de obicei dimineata, lapte cu cereale. Ce sa fac? Urgent! Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rinushor a răspuns:

Cand ma doare stomacul/burta iau un nospa sau un paracetamol. Eventual iau si un metoclopramid pentru senzatia de greata.Plus,beau ceai(de sunatoare sau coada soricelului)fara zahar-daca stau in pat gen."gem" un timp dupa asta imi trece.Acum nu stiu si la tine dar sper sa te faci bine.

9 răspunsuri:
| 3ma a răspuns:

Incearca sa mai mananci ceva putin, dar consistent. Poate e din cauza laptelui, si eu am patit.

| BETTYNA a răspuns:

Buna, ia un no-spa este foarte buna pentru dureri stomacale,
multa sanatate! pa pa...

| xSequel a răspuns:

Poate fi de la menstruatie.Solutie : stai in pat pe burta si o sa-ti treaca.Sau poate fi si de la mancare, poate ai mancat ceva expirat.

| alexo1 a răspuns:

Buna.stiu ce sa faci.stai in pat linistita intinsa si pune o punga...un lighean cu apa calda pe burta.O sa vezi ca o sa iti treaca... FUNDA?

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Poti incerca sa mergi la doctor.

| romulusb a răspuns:

Depinde de durere. De expl., daca e arsura, Dicarbocalm de la farmacie - de rontait 1-2-3 buc.

| zeldaxlove64 a răspuns:

In sfarsit cineva cu aceeasi problema ca a mea! In primul rand stai in pat si incearca sa adormi, iar dupa ce te trezesti sa mananci putin si ceva ce iti place. Fuundaa`!

| Pirkko a răspuns:

Tu nu ai parinti? Cred ca ar fi interesati sa stie ce se intampla cu tine, nu crezi?

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna:*
Poate esti balonata big grin
Ia un activiabatting eyelashes (glumesc) blushing
Daca bei apa dupa ce ai mancat fructe cu samburi o sa te doara burta.
Ia un ceai de sunatoare cu musetel! big grin
Sper ca te-am ajutat :*
Fundita?batting eyelashes