| Pisicuta12345 a întrebat:

Ma doare stomacul îngrozitor, ma simt umflata, și ma și arde. Eu am o fobie de medici, ace, etc....
Dacă ma duc la urgente ce credeți ca o sa-mi facă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un ceai fierbinte de musetel, asta te-ar ajuta imediat sa te dezumflii imediat si sa iesi la toaleta!

Pentru atata lucru, la spital ti se poate face doar o clisma, fiind un caz minor de constipatie si imbalonare. Ia un laxativ si iesi afara si iti va trece instantaneu.
Eventual mergi la toaleta si stai aoclo pana iese tot.

Pe viitor nu mai manca nimic care te imbaloneaza: fasole, varza, mazare, lapte proaspat, nimic acidulat si nici fructe inainte sau dupa masa. Berea este de eliminat de asemenea, pentru ca umfla burta, sucurile de orice natura eliminate!

| Ramo137 a răspuns (pentru Violleta2022):

Uuu ce raspuns super. bvv

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi ce preferi daca o sa ai nevoie de vreo anestezie vreodata? O mica piscatura in brat? sau o bata in cap plus o vanataie vreo 2 saptamani?

Mergi odata la doctor. Miroase a gastrita/ulcer/etc.

| Victoria18 a răspuns:

Bea ceaiuri, sau cat mai multe lichide, ia o pastila, daca nici asa nu merge du-te de urgenta la medic. Sa nu ai gastrita sau ulcer. Doamne fereste

| Victoria18 a răspuns:

La urgente... O sa iti dea un anestezic dupa iti pune aparatul pe burta sa vada ce e acolo. Daca ai vreo boala(ulcer, gastrita, etc.)sau doar ai mancat ceva care nu ti-a priit