| Oprea_Ana_1993 a întrebat:

Ma doare urechea dreapta [si imi curge un lichid din ea ], ametesc si nu mai vad cand merg, ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ai otita (http://medlive.hotnews.ro/......col.html). Du-te de urgenta la un cabinet sau spital ORL.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de OTITĂ ( dar, într-o formă mai GRAVĂ sau cu COMPLICAŢII )!

Cel mai indicat ar fi un control URGENT la medicul de familie şi o Trimitere la medicul specialist ORL-ist!

Toate cele bune.

| NicoTery a răspuns:

Este afectat organul vestibular(organ care are rol in echilibru). Totusi cel mai bine e sa te duci la doctor.

| NicoTery a răspuns:

A da acel lichid ar putea fi endolimfa.

| ValyAlex a răspuns:

O infectie, cel mai bine te duci la un medic ORL, cat mai urgent!