| istoc2010 a întrebat:

Ma doare urechea pentru ca am stat pre mult sub apa la strand ce imi recomandatibig grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FreeStyle_6834 a răspuns:

Iti recomand sa incalzesti pe o tava niste faina de porumb, sa o faci chiar fierbinte, dupa care o invelesti intr/un stergar, il pui pe pat si te culci cu urechea care te doare si stai vre/o jumate de ora, efectul este imediat deoarece iese apa, daca nu merge cumperi din farmacie luminari pentru ureche, iti zic deoarece stiu, am avut aceeasi problema anul trecut, succese la tratament!

6 răspunsuri:
| JustyIsMyLove a răspuns:

Sa te duci la un doctorbig grin

| mgtow a răspuns:

Ti s-a infundat urechea stai in pat cu capul aplecat cu urechea care te doare pe perna si asteapta vreo 30 de mninute uitandute la tv asa se va desfunda

| Alexa_7289 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa fie o otita.Trebuie sa iei ceva de durere(eu cand am avut am luat Nurofen de durere) si trebuie sa eviti apa vreo 2 saptamani.

| Gabytzaa98 a răspuns:

Sa iti dau cu solutie auriculara in urechi si sa iei o seringa fara ac, pune apa in ea, deschide gura si baga seringa in ureche si totodata impinge sa intre apa in ureche. Poate ai dopuri din clei si incep sa te doara urechile.Vezi daca sfaturile mele sunt bune. Funda?

| Psihiatra a răspuns:

Cere la o farmacie picuri.Aceeashi problema o are o prietena de-a mea.Shi de acum cand te mai duci la shtrand ar trebui sa-ti pui dopuri de urechiwinking Sper sa te faci bine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, pe mine ma doare urechea foarte putin si o simt infundata, eu sunt racit, e posibil sa fie din cauza asta? va rog dati-mi si mie niste sfaturi, ID:sandu_cristi93