| SecretKiss a întrebat:

Ma dor ingrozitor picioarele. Nu m-am lovit si nu ma doare intr-un anumit loc. Ma dor ambele picioare de sus pana jos, nu pot sa stau in picioare. Ce pot sa fac sa scap de durere?crying Ce credeti ca am?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ia o aspirina si daca nu iti trece ia un diclofenac.

| GenetiX a răspuns:

Probabil raspunsul tau sta in expresia "reumatism osos". Banuiesc ca stii si tu ce e o febra muschiulara si nu e asta. Nu ar strica sa vizitezi un medic, cazurile astea sunt rezolvabile. Pana una alata evita frigul la talpi. Un medic va putea stabilii si daca ai un platfus (lipsa scobiturii la talpa) care ar putea genera astfel de dureri.

Răspuns utilizator avertizat
| cici a răspuns:

Nu esti singura care se vaita de asa ceva, chiar si copii de 7 -10 ani se plang de dureri.este ceva reumatic, dar totusi incearca niste miltivitamine si minerale plus ceva de durere.eu am luat neuromultivit sau millgama si ceva de reumatism, creme.o sa vezi ca e mai bine

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Poate ai facut febra/intindere musculara. Daca asta e, iti va trece de la sine.

Răspuns utilizator avertizat