| AnonymousB a întrebat:

Ma dor oasele de la incheieturi si genunchii si gleznele( o glezna am luxato de 3 ori, nu mi am pus picorul in ghips si acum uneori ma doare), imi trebuie calciu. (nu prea mananc fructe) Ce fructe sa mananc care au mult calciu? si calciu pastile? stiam D3 sau ceva de genu, e bun? si incheieturile le am foarte sensibile, trebuie sa mi pun bandaje si sa fac masaj ca sa nu ma mai doara, nu inteleg de ce. (inainte ma taiam, sa fie din cauza asta? ) nu ma dor oasele, adica ma dor dar ma dor si muschii, e o durere enervanta. Daca fac roata ma dor. Nu vreau la doctor, stiu ca trebuie sa iau calciu. Chestiile astea se pot cauza si din cauza stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| petrescuionut a răspuns:

Du-te la medicul de familie si o sa-ti dea o rateta cu calciu pentru oase si eita contactu cu cazaturile si astea ca esti frageta la incheieturi