| Lovemebae a întrebat:

Ma durea burta dar am vărsat.
Când stăteam in picioare,nu ma mai durea si durerea trecea repede,dar cand stateam in fund sau intinsa in pat incepea iar sa ma doara
Am luat si un No-spa
După ce am vărsat,m-am simţit mai ok, iar cand m-am intins in pat nu ma mai durea burta.
Care este cauza durerii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O intrebare fara nici un sens. Nu ai spus ce ai mancat, cat ai mancat + altele. Ceva gen „pe ce parte a coborat Stefan cel Mare din tren cand a ajuns la Bucuresti"!

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic ti-o poate spune dupa ce te consulta si-ti face investigatii medicale!

Cauzele sunt multiple: de la contipatie, intoxicatie alimentara, gastrita, ulcer, enterocolita, gaze intestinale, apendicita, paraziti intestinali, colon iritat, hemoroizi interni ....samd.
Dupa cum spuneam, mergi la medic sa te consulte si iti va spune el ce ai si care este cauza reala a durerii.