| TwoSlicesPizza a întrebat:

Ma inteapa si strage inima la cel mai mic efort facut chiar si luatul sosetelor sau spalatul pe dinti si nu numai... am suflu sistolic si mi se fac buzele vineti atunci cand mie frig de obicei cand stau pe PC si e frig in casa pentru. ca na nu le misc, ce vreau sa intreb este posibil sa mori de la asa ceva gen daca ma fortez sa fac cv sau alte lucruri, durere ca durere na nu fac efort si astept sa se vindece daca e posibil dar pot muri de la asta!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Tu ai toate aceste simptome si nu te-ai gandit sa mergi la un cardiolog? ce astepti? un stop cardiac? Cu asa ceva nu te juca si mergi si fa-ti niste analize, investigatii, urmeaza niste tratamente. Poate ai ceva la inima sau poate e ceva cu circulatia ta, insa peste noapte nu dispare nimic. Sanatate multa si pe bune, mergi la medic.

| TwoSlicesPizza explică (pentru nugasescusernameliber):

Acum un an dar atunci nu era asa si urmez sa merg peste 2 saptamani max

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Degeaba astepti tu sa se vindece, ca cel mai probabil nu o sa se vindece de la sine. Trebuie sa mergi la un control cardiologic, sa-i spui exact ce ai scris in intrebarea ta si cardiologul o sa-ti dea tratament sau macar sfaturi despre problema ta. Se poate muri din orice, degeaba intrebi asta, poti sa mori si daca esti sanatos tun. Insa problema ta pare destul de grava, ar trebui sa mergi de urgenta la un cardiolog. Cand ai fost la ultimul control la inima?