| Strawberry_3130 a întrebat:

Ma puteti lamuri de ce imi apar atat de multe alunite pe corp? (am 15 ani) nu stau mult la soare, nu am avut vreo ruda ce a patit ceva de genul asta. Nu inteleg de ce colegii mei nu au mai deloc (spun sigur). Cum as putea preveni aparitia lor?

Imi apar pe fata, pe maini si pe spate crying

ps: as dori sa-mi raspundeti la amandoua intrebarile

Dau fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Mergi la dermatolog, se rezolva!

| MilkshakeShake a răspuns:

Crede-ma am si eu aceeasi problema si nu stiu de ce nici eu... Am numai pe mana dreapta 20 de alunitze imagineazatzi restu.si chiar nu imi plac

| M3ntosana a răspuns:

Si eu am moOolte alunite, dar eu stiu motivulhee heecand eram mica imi numaram alunitele si d asta am acum' multe alunite pe corp happy. Sar putea ca asta sa fie motivul si la tine... ti leai numarat cand erai mai mica si acum iti apara sau ai stat langa pers. care are multe alunite si ti-au aparaut si tie happy