| bianca_6688 a întrebat:

Ma simt asa putin ametita in fiecare dimineata. dar e o ameteala asa parca mi se parehee heece as putea sa iau? poate sa fie de la dulciuri? am mancat excesiv de multe dulciuri in ultima vreme.si cum am inceput sa reduc cum mi-a trecut durereahee heedau fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllyCORE a răspuns:

Si eu am avut ameteli in fiecare dimineata. Eu cred ca s-ar putea sa fii anemica, cum sunt eu. Daca pe langa asta mai ai si stari de oboseala si sete continua, atunci e clar anemie. Du-te sa-ti ia sange si acolo i-ti va spune daca intr-adevar ai anemie. Nu lasa netratat! SUCCES!

1 răspuns:
| Romancutza a răspuns:

Pai o mare cauza a ametelii de cap dimineata poate fi ca te trezesti brusc, suna telefonul sau alarma si sari repede din pat.Recomandat este sa astepti 1m sau 2 inainte sa te trezesti din pat, adica sa stai cu ochii deschisi dar in pat.

Sau daca ai rosu in gata, poate fi a 2-a cauzawinking