| Roxana34556 a întrebat:

Ma simt puţin slabita am luat o pastila dar nu îmi trece sunt la ciclu în perioada asta.E posibil sa fie de la ciclu? Şi cum sa fac sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce pastilă ai luat, Orbit?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba ciclul cu raceala.
Ciclul este un proces hormonal ciclic, pe cand raceala este o infectie virala, care nu se influenteaza sau declanseaza una pe cealalta.
Daca ai luat gripa sau covid este bine sa te testezi si sa stai acasa in pat, pana te faci bine, fiindca ai putea fi teribil dde contagioasa odata ce esti atatde slabita si ai putea sa-ti infectezi familia.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă te simți slăbită poate fi că nu te alimentezi corect. Ai mâncat ceva azi? Ar putea si de la ciclu să fie dar pastilele nu îți dau energie, doar calmează durerea.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate fi de la ciclu de la anemie etc.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Fier cu vit. C