| Elly012 a întrebat:

Ma spal odata pe saptamana doar atunci cand fac baie ma spal pe tot corpul si jos.Pe maini ma spal doar cand am nevoie si sunt murdare sau cand fac lipsa mare.Si la subrat doar atunci cand ma rad acolo.Nu in fiecare zi.Pe dinti nu ma spal deloc.Pe cap odata pe saptamana cand fac baie.E adevarat ca sunt nespalata, cum imi zice mama sau exagereaza? Eu cred ca un mizerabil sau nespalat nu se spala nici cat ma spal eu, adica deloc.Voi ce credeti despre igiena mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Esti nespalata, fato! Suna urat dar e adevarat, mai ales ca perioada asta te obliga sa te speli mai des tu tot o data pe saptamana, baie sa zicem ca poti sa tii favi mai rar dar nici la o saptamana(2-3-4 zile maximmm) si dus ppti sa ti faci zi de zi ca e vara si iarna la 2 zile sa zicem...Eu nu pot sa mi dau seama daca e la misto sau pe bune, nu cred ca exista asemenea persoana

| anonim_4396 a răspuns (pentru Directioner99):

Exista destule pe sate din astea, Romania este tara extremelor
Zilnic trebuie sa faci baie/dus, 10 minute. Hai ca la par am inteles ca nu faceti zilnic. Dar in rest e absolut necesar.
suntem in Secolul 21