| anonim_4396 a întrebat:

Ma ustura (dor) sfarcurile! Uneori se intaresc si ma deranjeaza. Nu este o durere sau o usturime insuportabila. Am vaginita metroanexita si cervicita si sunt sub tratament.
aveti vreo idee?
P.S: Sanii nu s-au umflat. Sfarcurile sunt problema. Poate fi o dereglare hormonala sau orice altceva? Ati mai patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe perioda tratamentului nu ai voie contact sexual!
Poate fi efectul negativ al medicamentelor luate ori o viitoare menstră.
Cere și sfatul medicului!
Sănătate.
Pa, pa.

| justgabriela a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu am avut contact sexual. iar menstruatia ar trebui sa apara pe 3 martie. nu stiu :-s

| Legiuitoarea a răspuns (pentru justgabriela):

Bună din nou.
Citește prospectele la medicametele pe care le iei, secțiunea Reacții adverse.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| justgabriela a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Din pacate nu spune nimic despre sanisad le-am citit. Iti multumesc. sper sa nu fie sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună iar.
Atunci fă și un test de sarcină, vezi că și partenerul trebuie să se trateze!
Pa, pa.

| justgabriela a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am facut. negativ. au trecut 17 zile de la contact. deci 2 saptamani jumate. Se poate sa fi dat gres?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru justgabriela):

Bună.
Mai repetă-l o dată!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Sânii indică întotdeauna o infecție, în cazul tău este normal, dar ai putea spune medicului!

| AlbaAura a răspuns:

Fiind sub tratament, mai ales a celui pentru metroanexita, e posibil sa ai niste dereglari hormonale care sa dea astfel de reactii.Se vor diminua treptat pana la terminarea tratamentului. Daca persista, te sfatuiesc sa mergi la un endocrinolog pentru o analiza a hormonilor tiroidieni.Sanatate multa!