| anonim_4396 a întrebat:

Mai există vreo metodă de vindecare în afară de medicina alopată și tratamentul medicamentos? Sau medicina alopată este singura și unica medicină de pe acest pământ care poate vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eusuntoana a răspuns:

Depinde de suferinta care trebuie tratata. Poti incerca terapiile.
De exemplu reflexioterapia. Talpa este o harta a organelor din corp. E eficienta. Poti sa iti faci si singur(a) sau te lasi pe mana unui specialist. Conteaza cum apesi: nu freci pielea ci o masezi prin miscari circulare cu buricul degetului mare de la mana.
Conteaza si alimentatia, cu cat e mai corecta cu atat te ajuta mai mult.

E doar o idee, dar daca doresti iti poti intreba medicul, poate stie sa te indrume.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ambele au limitele lor, dar se și completează una pe alta! Medicina alopată, nu poate fi eficientă fără să se facă niște analize medicale. Nu există medic alopat care să cunoască bolile doar privind omul!

| RAY a răspuns:

Dar cine te obliga la medicina alopată și tratamentul medicamentos? apeleaza la ce vrei tu, e treaba ta

| ibaal a răspuns:

Depinde si ce vrei sa tratezi...ar mai fi si medicina alternativa...dar, evident nu e chiar atat de eficienta. Sunt atat de multe boli fara tratament.

| anonim_4396 explică (pentru ibaal):

Dar de ce apar aceste boli, care ar fi cauza? Dacă am știi de ce apar, ne-am feri

| ibaal a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ne-am nascut, de ce murim, unde ne ducem dupa sau ne ducem undeva dupa!? laughing
Intrebari fara raspuns...cel putin momentanhee hee
Nu sunt explicatii clare straight face