| Ea a întrebat:

Maine ar trebui sa plec intr-o tabara. O astept de cateva luni. Mi-am facut planuri, am platit, mi-am cumparat tot ce imi trebuia. Acum realizez ca am o mare problema. Mi-a aparut o pecingine. Am luat-o de la o pisica. Am incercat sa o tratez. Am fost la farmacie si mi s-a recomandat Nidoflor. Nu a avut cine stie ce rezultat. Am incercat si otetul de mere, dar nu ma astept ca pecinginea sa treaca peste noapte. Cred ca va trebui sa renunt la tabara si ideea asta nu ma incanta deloc. Aveti totuci ceva sfaturi? Metode rapide de tratament?sad
PS: As vrea raspunsuri serioase. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fallen Angel a răspuns:

Iti spun eu un tratament sigur: Advantan (unguent). Stiu ca este bun deoarece mama a luat de la o femeie si de la ea am luat si eu. Peste noapte nu trece dar e bun si se cunosc rezultatele happy Mie mi-a trecut in 2-3 zile big grin App, daca te speli cu sapun o intinzi deci incearca sa nu dai cu sapun ci doar cu apa (cel putin eu asa stiu) si dupa ce te dai cu unguentul spala-te pe maini cu spirt (spirt-ul e dezinfectant) ca sa nu o pui si in alta parte happy
Nu renunta la tabara din cauza astawinking

1 răspuns:
| Fallen Angel a răspuns:

Scz, nu m-am exprimat corect sad Am vrut sa spun ca mama a luat pecinginea de la o femeie...