| mihaitorres a întrebat:

Maine o sa am probele sportive pentru intrarea la liceu.As vrea sa-mi spune-ti daca este bine sa beau coca-cola inainte de probe. Unii spun ca iti dau energie in acele momente iar altii spun ca ti-o slabesc.thinking Ce sa mai cred... Voi ce spunetii? Pe mine ma intereseaza sa fiu in forma doar la probe (adica sa am energie).big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu bea energizante (orice contine cofeina) inainte de probe sportive. mai bine mananca niste ciocolata.

| AndreYutzUU a răspuns:

Sa nu bei cola sau energizant! cola are multa cofeina ce o sa-ti provoace o durere insuportabila daca alergi sau faci sport! inainte sa dai probele bea apa si mananca fructe, iti urez bafta, bye!

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Buna.eu ti'as zice sa nu bei...de ce? acum iti zic ce mi se intampla mie: de fiecare data candas beau ceva, orice, ma apuca somnu' li lenevirea.asa ca ti'o spun din propria experientawinking.app vezi tu ce faci la probe, bafta>big grin