| nicolae_cartea a întrebat:

Mama are ochii mereu rosii, dar ea nu-si da seama, ca poarta ochelari. De asemenea, acuza mereu dureri de cap. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lidia_cristea a răspuns:

Poate e vreun efect secundar de la medicamentele pe care le ia? Intreaba medicul! Sanatate mamei tale!

4 răspunsuri:
| georgehari a răspuns:

Cel mai bun răspuns l-ar putea da un doctor. Sau doi, sau trei, că în România diagnosticele diferă. Nu cred că e bine să te bazezi pe răspunsurile date de utilizatorii de aici în cazul unor probleme medicale.

assiris
| assiris a răspuns:

Sa consulte neaparat un oftalmolog, cu ochii nu-i de glumit, sunt foarte vulnerabili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul de fam. i-a zis nepoatei mele ca nu are nimic (avand aceleasi simtome) iar oftamologul a diagnosticat-o cu conjuctivita. La medic repejor!

| monica_magureanu a răspuns:

Maica-mea avea, la fel, ochii rosii, asa ca s-a dus la oftalmolog. Asta o-ntreaba "Folositi fixativ?" Nu mi-a venit sa cred ca asta era cauza!