| Andreasx a întrebat:

Mama mea e suspecta de cancer la stomac cu metastaze.A fost operata pentru a i se face o biopsie.Medicul a spus ca va fi nevoie sa faca chimioterapie sau radioterapie.Cunoasteti cazuri din care sa imi puteti spune cum a decurs chimioterapia sau radioterapia? Se vindeca aceasta boala cu aceste terapii? Va multumesc mult.Sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Am avut un unchi cu o tumora in spatele plamanilor parca(a murit din nefericire, fii tare ca e o boala crunta)
Sa revin la unchiul meu putin: INITIAL a inceput cu dureri de spate, apoi nu mai putea urina, a refuzat sa fie operat inainte de Paste, a fost operat dupa, a inceput sa i se agraveze starea si pe 28 iunie s-a stins.
Depind multi factori: Daca este intr-o stare critica, depinde daca e belign sau malign, gradul cancerului(daca era intr-un stadiu mai putin avansat gen primul sau al doilea stadiu avea sanse, dar daca e in ultimu stadiu-DOAMNE FERESTE-atuni nu prea au ce sa faca...)
Ideea e ca TU trebuie sa fi puternic/a...
Viata iti ofera si bune si rele...
Sanatate maxima

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

La chimioterapie sau radioterapie, tratamentele sunt foarte puternice. Trebuie să ia pentru protecția celorlalte organe: gel de aloe vera: https://www.comenziforever.ro/......ra-gel-ID6