| annisy a întrebat:

Mama mea trebuie sa faca o operatie de ruptura de perineu, de fapt ea are prolaps genital gr 3, a stabilit cu un medic de la bucuresti sa ii faca operatia. Dr. TUTUNARU (daca stiti ceva de el ca si medic chirurg va rog sa imi spuneti, pentru problema asta genitala a mamei, ) si daca cineva a avut o problema asemanatoare ca mamei mele, sa imi spuenti cu a fost perioada postopereatorie si cum se simte in prezent daca a mai avut probleme sau totul a fost ok. DR TUTUNARU a optat pentru pastrarea organelor, pentru alti medici i-ar fi scos uterul (dar uterul e perfect sanatos) si DR Tutunaru prin interventie ii repozitioneaza oreganele, ii face interventie abdominala si vaginala, unde ii pune o plasa.AICI e mare noastra problema. CE se va intampla in timp cu aceea plasa. daca va avea probleme pe viitor.va rog am nev de un sfat de o recomandare ceva de ajutor.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am vazut la cineva o astfel de operatie, dar fara plasa.Totul a fost OK. Poti pune intrebarea pe :
http://www.sfatulmedicului.ro