| Girly97 a întrebat:

Mami are tendinita din cauza serviciului, are medical acum iar de luni va incepe fizioterapie. Cei de acolo au rugat-o sa le ia niste injectii cu xilina (desi fizioterapia nu prea are legatura cu durerea daca stiu!) si sa vina cu ele luni. De ce ii fac injectii la fizioterapie? Fac si eu fizioterapie periodic la picior pentru ca am cazut anul trecut dar cred ca as prefera sa nu mai fac daca include si injectii mai ales ca inainte aveam doar TENS, ultrasunet si laser iar acestea pur si simplu mi-au placut. Deci, ce se tot petrece? Nu mai inteleg nimic! Cand eram mica mami m-a mintit ca mergem la medicul de familie pentru un control si de fapt mi-au luat sange. De atunci nu prea mai am increde daca cineva spune ca nu se fac injectii sau nu sunt ace acolo asa ca degeaba ati incerca!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ce preferi sa ramai infirma sau sa faci injectii o perioada? De obicei fizioterapia nu include injectii dar daca doare problema iti face pentru a te calma. Se mai fac injectii cand se fac infiltrari.