| Sasha9 a întrebat:

Mananc foarte mult ketchup iute si mustar nu stiu daca este bine, multi mi-au spus ca nu este bine.si imi este cam frica sa nu patesc ceva.astept raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Niciun lucru facut in exces nu e bun, dar stai linistit doar pentru ca mananci ketchup sau mustar mult nu o sa patesti nimic. Daca te imbolnavesti e din cauza unei sume de factori, nu o sa faci sa zicem gastrita doar pentru ca mananci mult ketchup crede-ma, totusi ar putea fi unul dintre factorii favorizanti.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o zi o sa umbli cu ficatul in borcan, atata tot happy

| Dicanul a răspuns:

Nu e bine pentru tine in momentul in care te ca.i. Daca tu suporti usturimea, esti pe calea cea buna.

| Evil1nside a răspuns:

Tu.ce crezi? happy e bine? ..intrebarea ar putea suna..cum as putea face sa ma opresc? ..las-o moale cu ele daca nu vrei sa iti expire termenul de valabilitate la ficat inaintea produselor! happy