| ketamine94 a întrebat:

Mda, m-am trezit cu niste mici paraziti in cap, si am aflat la scoala..si mor de ciuda, si de rusine! E foarte aiureaa, am incercat cu un sampon, paranix. De paraziti am scapat, dar de lindini, nu pot! sunt uscate[ da am dat cu tot tacamul, cu gaz-mi-am bulit parul, otet-am facut iritatie] si pana maine trebuie sa nu mai am nimic. Btw, joi am si banchetul, si mor! PS: Am parul foarte lung, si nu vreau sa ma tund o.o Vreo metoda rapida sa scap de lindini cat mai repede? Dau fundita :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Din pacate nu prea merge la lindini... Eu am luat paduchi din spital in clasa a 7-a cand m-am operat(ne muta toata ziua dintr-un pat in altul si stateam si inghesuiti la maxim). Cand am vazut minunile cu care ma procopsisem mi-am luat un pieptene cu dintii super desi si mai aveam si parul scurt, aproape ajungea la umeri. Cu toate astea tot metoda pigulitului a dat roade... Mama lor de paraziti spurcati!

2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Pai... ar trebui sa rogi pe cineva, mama ta spre exemplu, sa curete ouale ramase unul cate unul. Va dura cateva ore, dar e cam singura metoda "rapida" sa scapi de ele...

| HelloKitty20 a răspuns:

Iti trebuie un pieptan cu dintii desi desi si asa tii poti lua foarte usor.