| anonim_4396 a întrebat:

Menstruatia este normala sau naturala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pisoiul a răspuns:

Ia-ti un dictionar natural inseamna ceva ce provine din natura.Menstruatia este cat se poate de normala orice femeie/fata o are.Incepe la 14/15 ani se termina la 38/42. Sper ca ti-am fost de folos.

| mona a răspuns:

Naturala

| stejara2 a răspuns:

E blestemul oricarei femei! Pentru pacatul Evei de a-l fi atras pe Adam sa manance din pomul oprit!
Naturala, caci e din natura noastra, normala as zice la un flux cursiv, fara scurgeri peste masura...