| anonim_4396 a întrebat:

Menstruația peste sarcină reprezintă un motiv serios de îngrijorare? (este vorba despre o prietenă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corinnnaaa39221 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să meargă la medic, poate fi o problema grava sau ceva minor, dar e bine sa aibă parere avizata. Aici este un articol despre menstruația in sarcina, dar este recomandat controlul cat de repede. Mult succes! https://www.qbebe.ro/......in_sarcina

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prietena ta nu a auzit de doctor? Sa mearga la ginecolog sa o consulte.

| Catrice a răspuns:

Ah și eu care credeam ca e vorba de tine...sau e cazul ala de "prietena aka eu"?
Știu cazuri care au avut menstruație peste sarcina și n-au avut nimic.
Dar totusi poate nu e vorba de menstruație, ci o altfel de sângerare.

| Ofiintă a răspuns (pentru Catrice):

Cred că este o altă, așa zisă curiozitate al ei, marca "ce întrebare să mai postez astăzi?".

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Nu este o simplă curiozitate de data asta...chiar îmi fac griji pentru ea. sad Chestia asta se întâmplă după o sarcină deja pierdută.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai din acest motiv este necesar să fie consultată de către un medic ginecolog.
Noi nu dispunem de cunoștiințele necesare pentru a o ajuta.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Dacă nu poți să ajuți, de ce îți pierzi timpul pentru a răspunde?

În legătură cu ajutorul... întrebarea este adresată în special femeilor care au trecut prin asta. Ele sunt un măsură de a da un sfat.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici măcar femeile care au trecut prin asta, nu pot să iti ofere un raspuns sigur. Asta pentru că există cazuri in care sângerarea este normală, iar în altele în care sângerarea reprezintă o problemă.
Nu ai cum să oferi ajutor legat de un asemenea subiect, doar un medic o poate ajuta.
Cât despre pierdut timpul, îmi gestionez timpul după bunul plac, nu iti face probleme.

| Frank51 a răspuns:

Din câte știu e destul de comun, și nu e menstruație ci doar scurgere.

| SilentRain a răspuns:

Mergeți la medic, nu căutați pe net

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, NU exista menstruatie peste sarcina, ori e insarcinata ori are menstruatie, moment in care se numeste ca are sangerare, deci mers **URGENT** la medic, poate ramane fara copil, sau mai rau

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Eu nu va inteleg de ce nu mergeti la medic.

| CravataAlbastra a răspuns:

Este un motiv de mers la medic!