| lrefutabil a întrebat:

Merg la sala de 9 luni. Recent am inceput sa fac si exercitii cardio gen alergat. De la un timp au inceput sa imi iasa in relief venele pe gambe precum ies pe antebrat. Eu nu simt nici o durere nici un discomfort, dar un coleg mi-a zis ca e un inceput de boala nu stiu de care si ca ar trebui sa trag mai putin la picioare... A mentionat ceva de genu "o sa ajungi sa iti atarne ouale". Ar trebui sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GizazCraist a răspuns:

e normal dupa efort fizic care-ti supraincalzese corpul ca venele sa s dilate

| Speechless a răspuns:

Venele iasa, nu e nici cea mai mica boala.
http://assets.kombat.ro/......_size1.jpg