| AlexIm123 a întrebat:

Merg luate doua antibiotice în aceiași zi? Doxiciclina și Tavanic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dacă tratamentul este prescris de medic: Da. Dacă te tratezi tu după ureche sau după sfatul babelor de la radio șanț: Nu. Tavanicul este destul de puternic, doxiciclina cam slăbuț. Pentru ce iei o astfel de combinație? Helycobacter?

| AlexIm123 explică (pentru gabicoo):

Infecție urinară și pietre la rinichi

| gabicoo a răspuns (pentru AlexIm123):

Nasol.
Atunci însănătoșire grabnică.

| AlexIm123 explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc frumos

6 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Dacă medicul a zis așa da, altfel nu. Antibioticele se iau doar cu prescripție medicală și rețetă.

| LisaJulie a răspuns:

Sa nu te apuci sa iei doua antibiotice in aceeași zi fără sa îți spună medicul

| Robert2526 a răspuns:

Doar daca ai gonoree sau sifilis, altfel nu are sens