| georgianaanonim1 a întrebat:

Merg pentru prima oara la ginecolog. Pentru un control. Ce imi face acolo? Secretia pe care mi-o recolteaza pentru analize se plateste separat sau intra in pretul controlului (de 100 de lei ex)?
Am niste scurgeri cu un miros presupun ca e candida.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Consultul e consult si analizele sunt analize, se platesc fiecare separat la orice medic. Daca iti ia doar secretie decurge rapid si nu doare.

| alina2k18 a răspuns:

Pai te consultawinking asta iti face.
Te dezbraci pana la brau [ eu de obicei ma duc in anotimpul cald si intreb medicul daca e ok sa imi ridic rochiawinking si sa nu ma mai dezbrac de tot ], te pui pe masa, desfaci picioarele si le urci pe chestiile aleawinking
Cam asta, medicul vine cu un speculum si te desface gen joswinking iti ia o proba de secretie si aia e. Daca iti face si echografie iti baga ceva ca un dildo laughing si iti arata pe computer : aici sunt ovarele, aici bla bla, sunteti ok sau nu.
Maxim 5minute dureaza cu echografie si secretie daca nu ai probleme.
Daaa, se plateste separat, consultul e una, echografie alta si analiza pentru secretie + testul babes alta.
Fara 300-400 lei nu faci ce ti-am zis mai sus, decat daca e vreo clinica de are vreo oferta si dai 200 lei cum am dat euwinking
https://mtigroup.md/......gie_M.jpeg