| Florazul15 a întrebat:

Mi-a apărut că o vânătaie în jurul sfârcului sânului stâng,de durut nu mă doare. Poate fi ceva grav? Îmi este foarte teamă să nu fie cancer de sân, mai ales că eu am niste noduli la sânul stâng

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi URGENT la un test mamografic!

| johnnny123 a răspuns:

Iarăși vrei să primești diagnostice de cancer pe TPU?
Încă nu te-ai învățat minte?

| ioana748 a răspuns:

Lasa un doctor sa te vada.

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi urgent la un control, ar putea fi orice.

| Cipi1212 a răspuns:

Ți-ar trebui o mamografie.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Cum arată pielea în rest? Ai vreo rană sau erupție pe sân? Piele ca celulita (coajă de portocală pe sân?)
Sfârcurile arată normal? Dacă mulgi sânul exprimi ceva din el?
Dacă palpezi în cerc ca la ceas simți vreun nodul?

| Florazul15 explică (pentru StudentLaMedicina):

Pielea arată normal, nu am celulita pe sân se vede deasupra puțin vânat în comparație cu sânul drept. Chestia e că în ultima perioadă m-a durut sânul drept dar cu stângul nu am avut nicio problemă, recent am observat că are acea mică vânătaie pe el. Nu curge nimic din sân